Системи сніготанення: пристрій і робота | EXTHERM

Системи сніготанення: пристрій і робота

Сучасні системи сніготанення є конструкцією з внутрішнім підігрівом у вигляді елементів, що нагріваються. За своєю будовою вони мають деяку схожість з покрівельної системою, яку встановлюють по краю даху.

Керувати цією конструкцією можна на відстані за допомогою спеціальної панелі. Тут же встановлюють потрібний температурний режим і кількість робочих годин. Це дозволяє скоротити енерговитратність системи в кілька разів.

Нагрівальні елементи розташовують в бетонному стягуванні на початкових етапах роботи. Цей матеріал дозволяє скоротити втрату тепла в ході робочого процесу. Крім цього, збільшується коефіцієнт корисної дії всієї конструкції в кілька разів.

Систему сніготанення застосовують в тому випадку, коли оптимальний рівень снігових мас досяг критичного рівня. Для цього на панелі керування встановлюють потрібний режим, який забезпечує рівномірне прогрівання поверхні. В результаті через 3 хвилини відзначають активне танення крижаної і снігових накатів.

Нагрівальний кабель укладають в області доріжок, сходових прорізів або біля гаражів. Він розташовується на відстані 10 см від попереднього елемента. Це допомагає скоротити втрату тепла, що виділяється.

Який тип харчування вибрати?

Виділяють два способи подачі живлення в область нагрівального елементу. До них відносять:
• електрична мережа;
• антифриз.

У першому випадку використовують систему пластикових труб, яка розташовується на однаковій відстані одна від одної. Цю конструкцію можна зустріти в системі «теплої підлоги». При подачі теплоносія спостерігають рівномірне нагрівання пластикових елементів по всій площі.
Початкові контури підключені до спеціального котла. В процесі роботи виділяють максимальну тепловіддачу установки. Тиск всередині труб становить 1,6 атм.

Антифризна система сніготанення вважається найбільш затребуваною. Це обумовлено мінімальними витратами і простим доглядом за системою в процесі експлуатації. Для пристрою знадобляться спеціальні термокабеля. Вони набагато тоньше електричних елементів. Основна перевага цього типу полягає в мінімальної енерговитратності на електрику.